Projekt Casa Akbal byl založen na základě obdivu k ruční práci. Stojí za ním chuť propojit tradiční řemeslné metody s našimi každodenními životy. Všechny naše kousky v sobě nesou odolnost a čistotu přírodních materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Příběhy svých tvůrců a jejich předků, kteří je řemeslu naučili. Dekorace pro Vás vybíráme u malých nezávislých tvůrců tak, aby zapadaly do současných interiérů a dodaly jim kromě vnější krásy také hlubší smysl. 

Respekt

Respekt k odvedené práci, respekt ke kráse přírodních materiálů, respekt k životnímu prostředí. Přemýšlíme nad tím, co stojí za výrobou dekorací, které Vám nabízíme. Proto chceme, aby řemeslníci dostávali za svou práci spravedlivou odměnu. Aby byly naše produkty vyráběné tradičními metodami a z organických, přírodních materiálů co nejméně zatěžujících naši planetu. Se všemi dodavateli udržujeme přímé osobní vztahy abychom se ubezpečili, že jsou jejich postupy v souladu s naší filozofií a měli jasno o původu všech produktů.

Casa Akbal Řemeslo

Řemeslo

Za každým kouskem v naší nabídce jsou celé dny poctivé ruční práce konkrétních řemeslníků. Navíjení vláken, barvení, příprava osnovy, tkaní plátna… Hlavní roli ve všech těchto procesech hraje vždy člověk a jeho zručnost. Každý ručně vyrobený produkt je unikát a nese v sobě otisk svého tvůrce.

Tradice

Spolupracujeme s výrobci v místech, ve kterých se daná řemesla rozvíjí často i mnoho tisíciletí. Kořeny nápadu, který vedl ke zrodu Casa Akbal, sahají do Střední Ameriky. Většina řemeslníků podílejících se na výrobě našich produktů jsou původní obyvatelé oblasti a vzory na výrobcích mají často hluboký kulturní význam. Tradiční řemeslo ovšem nevnímáme jako historickou relikvii. Naším cílem je, aby bylo udržitelným a smysluplným zdrojem obživy pro současné i budoucí generace řemeslníků. Jedině tak můžeme přispět k zachování prastarých kultur a výrobních metod, které tolik obdivujeme.